Pojištění nemovitostí – srovnání

Je opravdu těžké vybrat si tu správnou pojišťovnu, u které by bylo dobré pojistit svou nemovitost. Naštěstí žijeme v moderní době, kde vládne internet, a na něm lze najít spoustu srovnávačů a vyhledávačů. Srovnání pojištění nemovitostí zvládnou i děti. Stačí zadat pár nezbytných informací a pak čekat, jak to váš pomocník vyhodnotí. Dokonce vám, dle vašich požadavků, najde vhodnou pojišťovnu a odkáže na vás na jejich stránky. Jsou ale i takové srovnávače, které vám umožní sjednat pojištění přímo on-line. Samozřejmě, že za uzavření pojistné smlouvy prostřednictvím internetu vás čekají i různé slevy.

Na co si dát pozor?

Určitě byste si měli dát pozor na to, u které pojišťovny chcete pojistku uzavřít. Tak, jako vám bude dlouho sloužit dům, tak dlouho by měla také sloužit pojistka. Určitě dejte spíš na kvalitu, než na jeho cenu. Pojišťovna by měla určitě být na trhu dlouhou dobu a měla by být garantována. Najděte si na internetu o pojišťovně co nejvíce informací. Máte už určitě představu, proti jakým rizikům chcete mít svou nemovitost pojištěnou. V každé smlouvě, nejen v té pojistné, jsou na konci uvedeny podmínky, v tomto případě se jedná o pojistné podmínky. Vždy je třeba je pořádně pročíst! Právě tam najdete nejvíc vyjímek a jsou napsány na poslední stránce, popř. stránkách, nejlépe malým písmem. Opravdu tomu věnujte pozornost a čtěte každý řádek. Nejvíce se v tomto případě zaměřte na odstavce „Výluky z pojištění“ a „Předmět pojištění“. V případě, že se jedná o rodinný dům, doporučuji vždy uzavřít pojistnou smlouvu na novou hodnotu, nebo-li novou cenu. Dostanete víc peněz v případě pojistné události. Stojí vás to sice o něco víc, ale tato investice se určitě vyplatí. Představte si, že se vám zničí budova stará 10 let. V případě nové hodnoty dostanete vyplacenou takovou částku, abyste si mohli pořídit bydlení nové. V případě časové hodnoty, nedostanete nic moc, a určitě budete zklamaní, když si nebudete schopni za vyplacené peníze dům ani opravit. Odpočet za 10 let opotřebení bude určitě značný.

Stojí-li váš dům v „krizové“ oblasti, vyberte si pojišťovnu, která má právě pro vaše město nižší sazby. Ale tady pozor! Pokud jste třeba v oblasti, kde jsou časté záplavy, nesmí mít pojišťovna právě toto riziko ve svých výlukách. Také pozor na spoluúčast. V takové oblasti raději uzavřete pojistku s co nejmenší spoluúčastí. Je to sice dražší, ale v případě opakujících se pojistných událostí se toto určitě vyplatí. Naopak v místech, kde se žádná živelná pohroma neobjevila, není tu ani pravděpodobnost, že by se stala, uzavřete pojistku s co nejvyšší spoluúčastí, bude vás to ročně méně stát, takže budete šetřit rodinný rozpočet.

srovnejte si kvalitní povinné ručení, nové havarijní pojištění na auto, porovnání povinné ručení

Pojištění nemovitosti srovnání